Tarvo Metspalu

Tarvo Metspalu

Nagu vanarahval kombeks öelda, siis vinge hundi rind ja habe on saepurust lillad. Tarvo puhul on tegemist tõelise tegijaga, kes teeb kui saab ja kui on juba piisavalt saanud, siis paneb teise särgi ja teeb uuesti. Maarjamaa parim kunstitalent ei jää ka napisõnaliseks, kui asi puutub piima pastöriseerimise kunsti. Enim tsiteeritakse Tarvot tema inspiratsiooni kõnedest: “Rasked mured. Ei löö käega! Üle saame lauluväega!”

Tarvo sai lõplikult teadusest lummatud, kui nautis enne kooli minekut ETV hommikusaates näidatud füüsikakatsete minuteid. Sellest sai 2009. aastal füüsika õpinguid alustades alguse teaduse populariseerimise teekond.  Alates sellest on Tarvo omandanud 7 aastast kogemust teadusteatrite, -töötubade ning -laagrite korraldamisel ja läbiviimisel. Sealhulgas on ta välja arendanud ning läbi viinud akustika etendusi, akustika töötoa, kaks optika töötuba ning loendamatul hulgal eriteemalisi teadusetendusi.

Muul ajal tegeleb Tarvo avatud töökoja SPARK Makerlabi (http://www.makerlab.ee) väljatöötamise ning arendamisega. Lisaks tegeleb ta koorilaulu, foto-videograafiaga, digikunstiga ning kõige muuga, mis võimaldab ennast loominguliselt väljendada. Lähemalt saab selle osaga tutvuda tema kodulehel (http://wo.pri.ee).