Kes me oleme?

Saame tuttavaks!

Teadusteatri lõbus meeskond tuleb Tartu Ülikooli füüsika õppekavalt. Meid ühendab koolitee, mis kestnud juba aastaid 6 ning kogu selle aja oleme lisaks koolitööle tegelenud ka Eesti koolinoorte ja teiste teadushuviliste harimise ning lõbustamisega.

Andres Juur

Andres on füüsika- ja loodusteadushariduse probleemidega tegelenud juba 2005. aastast, kui ta alustas oma õpinguid Tartus. Hetkel omandab ta magistrikraadi füüsika õpetaja erialal ning õpetab Puurmani Gümnaasiumis. Lisaks igapäevasele koolipapa tööle aitab Andres kirjutada ka uut ja eelmistest palju põnevamat füüsika õpikut.

Aigar Vaigu

Aigari hobiks ja kutsumuseks on lapsest saati olnud füüsika, teater ning tants. Tihti kuuleb tema suust ütlust: “Kui nalja ei saa, siis meie ei mängi!”. Kui Aigar parasjagu ei tegele uute etteastete ja trikkide väljamõtlemisega, siis ajab ta optika doktorandina lahe taga Aalto Ülikoolis footoneid taga.

Tanel Ainla

Taneli kutsumuseks on elektroonika ja arvutiprogrammid. Oma teadustöö raames on ta uurinud biomolekule ja ehitanud aparaate mikroskoopilise maailma täpseks kuumutamiseks. Huvitavaid eksperimente looduse avastamiseks saatis ta korda juba enne koolitee algust. Õnneks jäi kodule siiski katus peale ning silmad ka terveks! Praegu töötab Tanel inseneri ja leiutajana Teadusmosaiigi inseneribüroos.